Avatar Parts: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 487: | Line 487: | ||
|'''Victorian Autumn'''||[[File:Victorian Autumn-C-Victorian Autumn.png|50x50px]]||F||0||—||Victorian Autumn||[[Victorian Autumn]] (35) | |'''Victorian Autumn'''||[[File:Victorian Autumn-C-Victorian Autumn.png|50x50px]]||F||0||—||Victorian Autumn||[[Victorian Autumn]] (35) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Expert Explorer'''||[[File:Expert Explorer-C-Expert Explorer.png|50x50px]]||F|| | |'''Expert Explorer'''||[[File:Expert Explorer-C-Expert Explorer.png|50x50px]]||F||0||—||Expert Explorer||[[Expert Explorer]] (15) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Novice Explorer'''||[[File:Novice Explorer-C-Novice Explorer.png|50x50px]]||F||???||—||Novice Explorer||[[Novice Explorer]] (45) | |'''Novice Explorer'''||[[File:Novice Explorer-C-Novice Explorer.png|50x50px]]||F||???||—||Novice Explorer||[[Novice Explorer]] (45) | ||
Line 495: | Line 495: | ||
|'''Moogle Green'''||[[File:Moogle Green-C-Moogle Green.png|50x50px]]||F||???||—||Moogle Green||[[Moogle Green]] (25) | |'''Moogle Green'''||[[File:Moogle Green-C-Moogle Green.png|50x50px]]||F||???||—||Moogle Green||[[Moogle Green]] (25) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Arabian Amethyst'''||[[File:Arabian Amethyst-C-Arabian Amethyst.png|50x50px]]||F|| | |'''Arabian Amethyst'''||[[File:Arabian Amethyst-C-Arabian Amethyst.png|50x50px]]||F||0||—||Arabian Amethyst||[[Arabian Amethyst]] (35) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Arabian Emerald'''||[[File:Arabian Emerald-C-Arabian Emerald.png|50x50px]]||F||???||—||Arabian Emerald||[[Arabian Emerald]] (50) | |'''Arabian Emerald'''||[[File:Arabian Emerald-C-Arabian Emerald.png|50x50px]]||F||???||—||Arabian Emerald||[[Arabian Emerald]] (50) | ||
Line 505: | Line 505: | ||
|'''Cheshire Cat'''||[[File:Cheshire Cat-C-Cheshire Cat-F.png|50x50px]]||F||???||—||Cheshire Cat||{{c|Cheshire Cat|Board}} ♀ (25) | |'''Cheshire Cat'''||[[File:Cheshire Cat-C-Cheshire Cat-F.png|50x50px]]||F||???||—||Cheshire Cat||{{c|Cheshire Cat|Board}} ♀ (25) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Alice'''||[[File:Alice-C-Alice.png|50x50px]]||F|| | |'''Alice'''||[[File:Alice-C-Alice.png|50x50px]]||F||0||—||Alice||{{c|Alice|Board}} (2) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Halloween'''||[[File:Halloween-C-Halloween-F.png|50x50px]]||F||???||—||Halloween||[[Halloween]] ♀ (100) | |'''Halloween'''||[[File:Halloween-C-Halloween-F.png|50x50px]]||F||???||—||Halloween||[[Halloween]] ♀ (100) | ||
Line 525: | Line 525: | ||
|'''Dazzling Snowwoman'''||[[File:Dazzling Snowwoman-C-Dazzling Snowwoman.png|50x50px]]||F||???||—||Dazzling Snowwoman||[[Dazzling Snowwoman]] (45) | |'''Dazzling Snowwoman'''||[[File:Dazzling Snowwoman-C-Dazzling Snowwoman.png|50x50px]]||F||???||—||Dazzling Snowwoman||[[Dazzling Snowwoman]] (45) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Furisode'''||[[File:Furisode-C-Furisode.png|50x50px]]||F|| | |'''Furisode'''||[[File:Furisode-C-Furisode.png|50x50px]]||F||1||—||Furisode||[[Furisode]] (35) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Hibakama'''||[[File:Hibakama-C-Hibakama.png|50x50px]]||F||???||—||Hibakama||[[Hibakama]] (0) | |'''Hibakama'''||[[File:Hibakama-C-Hibakama.png|50x50px]]||F||???||—||Hibakama||[[Hibakama]] (0) | ||
Line 533: | Line 533: | ||
|'''KH Sora'''||[[File:KH Sora-C-KH Sora-F.png|50x50px]]||F||???||—||KH Sora||[[KH Sora]] ♀ (2) | |'''KH Sora'''||[[File:KH Sora-C-KH Sora-F.png|50x50px]]||F||???||—||KH Sora||[[KH Sora]] ♀ (2) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''KH 3D Sora'''||[[File:KH 3D Sora-C-KH 3D Sora-F.png|50x50px]]||F|| | |'''KH 3D Sora'''||[[File:KH 3D Sora-C-KH 3D Sora-F.png|50x50px]]||F||0||—||KH 3D Sora||{{c|KH 3D Sora|Board}} ♀ (25) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Baby Chick'''||[[File:Baby Chick-C-Baby Chick-F.png|50x50px]]||F||???||—||Baby Chick||[[Baby Chick]] ♀ (55) | |'''Baby Chick'''||[[File:Baby Chick-C-Baby Chick-F.png|50x50px]]||F||???||—||Baby Chick||[[Baby Chick]] ♀ (55) | ||
Line 583: | Line 583: | ||
|'''Orange Gummi Ship Aviator'''||[[File:Orange Gummi Ship Aviator-C-Orange Gummi Ship Aviator.png|50x50px]]||F||???||—||Orange Gummi Ship Aviator||[[Orange Gummi Ship Aviator]] ♀ (45) | |'''Orange Gummi Ship Aviator'''||[[File:Orange Gummi Ship Aviator-C-Orange Gummi Ship Aviator.png|50x50px]]||F||???||—||Orange Gummi Ship Aviator||[[Orange Gummi Ship Aviator]] ♀ (45) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Shiki Misaki'''||[[File:Shiki Misaki-C-Shiki Misaki.png|50x50px]]||F|| | |'''Shiki Misaki'''||[[File:Shiki Misaki-C-Shiki Misaki.png|50x50px]]||F||0||—||Shiki Misaki||[[Shiki Misaki]] (35) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Mr. Mew'''||[[File:Mr. Mew-C-Mr. Mew.png|50x50px]]||F||???||—||Mr. Mew||[[Mr. Mew]] ♀ (35) | |'''Mr. Mew'''||[[File:Mr. Mew-C-Mr. Mew.png|50x50px]]||F||???||—||Mr. Mew||[[Mr. Mew]] ♀ (35) | ||
Line 595: | Line 595: | ||
|'''Santa Sora'''||[[File:Santa Sora-C-Santa Sora.png|50x50px]]||F||???||—||Santa Sora||[[Santa Sora]] ♀ (50) | |'''Santa Sora'''||[[File:Santa Sora-C-Santa Sora.png|50x50px]]||F||???||—||Santa Sora||[[Santa Sora]] ♀ (50) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Strawberry Shortcake'''||[[File:Strawberry Shortcake-C-Strawberry Shortcake.png|50x50px]]||F|| | |'''Strawberry Shortcake'''||[[File:Strawberry Shortcake-C-Strawberry Shortcake.png|50x50px]]||F||0||—||Strawberry Shortcake||[[Strawberry Shortcake]] (45) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Christmas Bear'''||[[File:Christmas Bear-C-Christmas Bear-F.png|50x50px]]||F||???||—||Christmas Bear||[[Christmas Bear]] ♀ (60) | |'''Christmas Bear'''||[[File:Christmas Bear-C-Christmas Bear-F.png|50x50px]]||F||???||—||Christmas Bear||[[Christmas Bear]] ♀ (60) | ||
Line 605: | Line 605: | ||
|'''Jolly Bear'''||[[File:Jolly Bear-C-Jolly Bear-F.png|50x50px]]||F||???||—||Jolly Bear||[[Jolly Bear]] ♀ (45) | |'''Jolly Bear'''||[[File:Jolly Bear-C-Jolly Bear-F.png|50x50px]]||F||???||—||Jolly Bear||[[Jolly Bear]] ♀ (45) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Organization XIII'''||[[File:Organization XIII-C-Organization XIII-F.png|50x50px]]||F|| | |'''Organization XIII'''||[[File:Organization XIII-C-Organization XIII-F.png|50x50px]]||F||1||—||Organization XIII||[[Organization XIII]] ♀ (45) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Celebration Garb'''||[[File:Celebration Garb-C-Celebration Garb.png|50x50px]]||F||???||—||Celebration Garb||[[Celebration Garb]] (0)<br>Party Ranking: 01/18/16-01/24/16 (JP Only) | |'''Celebration Garb'''||[[File:Celebration Garb-C-Celebration Garb.png|50x50px]]||F||???||—||Celebration Garb||[[Celebration Garb]] (0)<br>Party Ranking: 01/18/16-01/24/16 (JP Only) | ||
Line 625: | Line 625: | ||
|{{nihongo|'''School Uniform'''<br>|女子制服【授業中】|<br>Joshi Seifuku【Jugyōchū】|<br>lit. "Girl's Uniform (In Class)"}}||[[File:C-School Uniform-F.png|50x50px]]||F||???||—||Girl's Uniform||[[Girl's Uniform]] (100)<br>[[Girl's Uniform (In Class & Student Council)]] (#) (JP Only) | |{{nihongo|'''School Uniform'''<br>|女子制服【授業中】|<br>Joshi Seifuku【Jugyōchū】|<br>lit. "Girl's Uniform (In Class)"}}||[[File:C-School Uniform-F.png|50x50px]]||F||???||—||Girl's Uniform||[[Girl's Uniform]] (100)<br>[[Girl's Uniform (In Class & Student Council)]] (#) (JP Only) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Class President'''<br>|女子制服【生徒会】|<br>Joshi Seifuku【Seitokai】|<br>lit. "Girl's Uniform (Student Council)"}}||[[File:Class President-C-Class President-F.png|50x50px]]||F|| | |{{nihongo|'''Class President'''<br>|女子制服【生徒会】|<br>Joshi Seifuku【Seitokai】|<br>lit. "Girl's Uniform (Student Council)"}}||[[File:Class President-C-Class President-F.png|50x50px]]||F||0||—||Class President||Party Ranking: 09/05/16-09/11/16<br>[[Girl's Uniform (In Class & Student Council)]] (#) (JP Only) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Star Athlete'''||[[File:Star Athlete-C-Star Athlete-F.png|50x50px]]||F|| | |'''Star Athlete'''||[[File:Star Athlete-C-Star Athlete-F.png|50x50px]]||F||1||—||Star Athlete||[[Star Athlete]] ♀ (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Kunoichi'''||[[File:Kunoichi-C-Kunoichi.png|50x50px]]||F||???||—||Kunoichi||[[Kunoichi]] (20) | |'''Kunoichi'''||[[File:Kunoichi-C-Kunoichi.png|50x50px]]||F||???||—||Kunoichi||[[Kunoichi]] (20) | ||
Line 643: | Line 643: | ||
|{{Nihongo|'''Hydrangea Formal'''<br>|ハイドレンジアドレス|<br>Haidorenjia Doresu|<br>lit. "Hydrangea Dress"}}||[[File:Hydrangea Formal-C-Hydrangea Formal.png|50x50px]]||F||0||—||Hydrangea Formal||[[Hydrangea Formal]] (20) | |{{Nihongo|'''Hydrangea Formal'''<br>|ハイドレンジアドレス|<br>Haidorenjia Doresu|<br>lit. "Hydrangea Dress"}}||[[File:Hydrangea Formal-C-Hydrangea Formal.png|50x50px]]||F||0||—||Hydrangea Formal||[[Hydrangea Formal]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''KH II Naminé'''<br>|KHIIナミネコス|<br>KHII Namine Kosu|<br>lit. "KHII Naminé Costume"}}||[[File:KH II Naminé-C-KH II Naminé.png|50x50px]]||F|| | |{{Nihongo|'''KH II Naminé'''<br>|KHIIナミネコス|<br>KHII Namine Kosu|<br>lit. "KHII Naminé Costume"}}||[[File:KH II Naminé-C-KH II Naminé.png|50x50px]]||F||0||—||KH II Naminé||{{c|KH II Naminé|Board}} (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Moogle'''||[[File:Moogle-C-Moogle.png|50x50px]]||F||???||—||Moogle||{{c|Moogle|Board}} ♀ (20) | |'''Moogle'''||[[File:Moogle-C-Moogle.png|50x50px]]||F||???||—||Moogle||{{c|Moogle|Board}} ♀ (20) | ||
Line 1,461: | Line 1,461: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Woody Style'''||[[File:H-Woody Style.png|50x50px]]||M||???||—||Woody||[[Woody]] (0) | |'''Woody Style'''||[[File:H-Woody Style.png|50x50px]]||M||???||—||Woody||[[Woody]] (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Asymmetrical'''||[[File:H-Asymmetrical.png|50x50px]]||F||???||—||—||Default | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Layered Bob'''||[[File:H-Layered Bob.png|50x50px]]||F||???||—||—||Default | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Wavy Bob'''||[[File:H-Wavy Bob.png|50x50px]]||F||???||—||—||[[Wavy Bob]] (15) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Chignon Bun'''||[[File:H-Chignon Bun.png|50x50px]]||F||???||—||—||Default | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Long'''||[[File:H-Long.png|50x50px]]||F||???||—||—||[[Long]] (45) | |||
|}</div><div class="tabbertab" title="Face A" style="float: right; background-color:white"> | |}</div><div class="tabbertab" title="Face A" style="float: right; background-color:white"> | ||
{|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=800px | {|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=800px |