Avatar Parts: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 285: | Line 285: | ||
|'''Summer Mickey'''||[[File:Summer Mickey-C-Summer Mickey.png|50x50px]]||M||???||—||Summer Mickey||[[Summer Mickey]] (20) | |'''Summer Mickey'''||[[File:Summer Mickey-C-Summer Mickey.png|50x50px]]||M||???||—||Summer Mickey||[[Summer Mickey]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Donald'''||[[File:Donald-C-Donald.png|50x50px]]||M||???||—||Donald||{{c|Donald|Board}} ♂ (0) | |'''Donald'''||[[File:Donald-C-Donald-M.png|50x50px]]||M||???||—||Donald||{{c|Donald|Board}} ♂ (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''KH Cloud'''||[[File:KH Cloud-C-KH Cloud.png|50x50px]]||M||???||—||KH Cloud||{{c|KH Cloud|Board}} (0) | |'''KH Cloud'''||[[File:KH Cloud-C-KH Cloud.png|50x50px]]||M||???||—||KH Cloud||{{c|KH Cloud|Board}} (0) | ||
Line 424: | Line 424: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Captain Dark'''||[[File:Captain Dark-C-Captain Dark.png|50x50px]]||M||???||—||Captain Dark||[[Captain Dark]] (0) | |'''Captain Dark'''||[[File:Captain Dark-C-Captain Dark.png|50x50px]]||M||???||—||Captain Dark||[[Captain Dark]] (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Halloween Cat'''||[[File:Halloween Cat-C-Halloween Cat-M.png|50x50px]]||M||???||—||Halloween Cat||[[Halloween Cat]] ♂ (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|'''Action Pink'''||[[File:Action Pink-C-Action Pink.png|50x50px]]||F||0||—||Action Pink||Default | |'''Action Pink'''||[[File:Action Pink-C-Action Pink.png|50x50px]]||F||0||—||Action Pink||Default | ||
Line 555: | Line 557: | ||
|'''Organization XIII'''||[[File:Organization XIII-C-Organization XIII-F.png|50x50px]]||F||???||—||Organization XIII||[[Organization XIII]] ♀ (45) | |'''Organization XIII'''||[[File:Organization XIII-C-Organization XIII-F.png|50x50px]]||F||???||—||Organization XIII||[[Organization XIII]] ♀ (45) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''Ninja of the Mist'''<br>|影忍【霧】|<br>Kagenin【Kiri】|<br>lit. "Kagenin (Mist)"}}||[[File:Ninja of the Mist-C-Ninja of the Mist.png|50x50px]]||F||0||—||Ninja of the Mists||[[VIP Avatar Quest (3)]]<br>Defeat Bag O' Jewels x1 | |'''Pastry Cook'''||[[File:Pastry Cook-C-Pastry Cook-F.png|50x50px]]||F||???||—||Pastry Cook||[[Pastry Cook]] ♀ (60) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Devious Duchess'''||[[File:Devious Duchess-C-Devious Duchess.png|50x50px]]||F||???||—||Devious Duchess||[[Devious Duchess]] (55) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Devious Lady'''||[[File:Devious Lady-C-Devious Lady.png|50x50px]]||F||???||—||Devious Lady: Ribbon Cuffs||[[Devious Lady: Ribbon Cuffs]] (250) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Cupid'''||[[File:Cupid-C-Cupid-F.png|50x50px]]||F||???||—||Cupid||[[Cupid]] ♀ (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Cherub'''||[[File:Cherub-C-Cherub-F.png|50x50px]]||F||???||—||Cherub||[[Cherub]] ♀ (5) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Sweet Princess'''||[[File:Sweet Princess-C-Sweet Princess.png|50x50px]]||F||???||—||Sweet Princess||[[Sweet Princess]] (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''School Uniform'''||[[File:C-School Uniform-F.png|50x50px]]||F||???||—||Girl's Uniform||[[Girl's Uniform]] (100) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Class President'''||[[File:Class President-C-Class President-F.png|50x50px]]||F||???||—||Class President||Party Ranking: 09/05/16-09/11/16 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Star Athlete'''||[[File:Star Athlete-C-Star Athlete-F.png|50x50px]]||F||???||—||Star Athlete||[[Star Athlete]] ♀ (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Kunoichi'''||[[File:Kunoichi-C-Kunoichi.png|50x50px]]||F||???||—||Kunoichi||[[Kunoichi]] (20) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{Nihongo|'''Ninja of the Mist'''<br>|影忍【霧】|<br>Kagenin【Kiri】|<br>lit. "Kagenin (Mist)"}}||[[File:Ninja of the Mist-C-Ninja of the Mist.png|50x50px]]||F||0||—||Ninja of the Mists||[[VIP Avatar Quest (3)]]<br>Defeat Bag O' Jewels x1 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''Alice in Black'''<br>|アリス・ゴシックドレス|<br>Arisu Goshikku Doresu|<br>lit. "Alice Gothic Dress"}}||[[File:Alice in Black-C-Alice in Black.png|50x50px]]||F||0||—||Alice in Black||[[Alice in Black]] (0) | |{{Nihongo|'''Alice in Black'''<br>|アリス・ゴシックドレス|<br>Arisu Goshikku Doresu|<br>lit. "Alice Gothic Dress"}}||[[File:Alice in Black-C-Alice in Black.png|50x50px]]||F||0||—||Alice in Black||[[Alice in Black]] (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''Rabbit Trumpeter'''<br>|L_白ウサギコーデ|<br>L_Shiro Usagi Kōde|<br>lit. "L_White Rabbit Coordinate"}}||[[File:Rabbit Trumpeter-C-Rabbit Trumpeter.png|50x50px]]||F||0||—||Rabbit Trumpeter||[[Rabbit Trumpeter]] (50 | |{{Nihongo|'''Rabbit Trumpeter'''<br>|L_白ウサギコーデ|<br>L_Shiro Usagi Kōde|<br>lit. "L_White Rabbit Coordinate"}}||[[File:Rabbit Trumpeter-C-Rabbit Trumpeter.png|50x50px]]||F||0||—||Rabbit Trumpeter||[[Rabbit Trumpeter]] ♀ (50) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''Queen of Hearts'''<br>|ハートの女王コーデ|<br>Hāto no Joō Kōde|<br>lit. "Queen of Hearts Coordinate"}}||[[File:Queen of Hearts-C-Queen of Hearts.png|50x50px]]||F||1||—||Queen of Hearts||{{c|Queen of Hearts|Board}} (0) | |{{Nihongo|'''Queen of Hearts'''<br>|ハートの女王コーデ|<br>Hāto no Joō Kōde|<br>lit. "Queen of Hearts Coordinate"}}||[[File:Queen of Hearts-C-Queen of Hearts.png|50x50px]]||F||1||—||Queen of Hearts||{{c|Queen of Hearts|Board}} (0) | ||
Line 568: | Line 588: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''Hydrangea Formal'''<br>|ハイドレンジアドレス|<br>Haidorenjia Doresu|<br>lit. "Hydrangea Dress"}}||[[File:Hydrangea Formal-C-Hydrangea Formal.png|50x50px]]||F||0||—||Hydrangea Formal||[[Hydrangea Formal]] (20) | |{{Nihongo|'''Hydrangea Formal'''<br>|ハイドレンジアドレス|<br>Haidorenjia Doresu|<br>lit. "Hydrangea Dress"}}||[[File:Hydrangea Formal-C-Hydrangea Formal.png|50x50px]]||F||0||—||Hydrangea Formal||[[Hydrangea Formal]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{Nihongo|'''KH II Naminé'''<br>|KHIIナミネコス|<br>KHII Namine Kosu|<br>lit. "KHII Naminé Costume"}}||[[File:KH II Naminé-C-KH II Naminé.png|50x50px]]||F||???||—||KH II Naminé||{{c|KH II Naminé|Board}} (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Moogle'''||[[File:Moogle-C-Moogle.png|50x50px]]||F||???||—||Moogle||{{c|Moogle|Board}} ♀ (20) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Goofy'''||[[File:Goofy-C-Goofy.png|50x50px]]||F||???||—||Goofy||{{c|Goofy|Board}} ♀ (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Swimsuit'''||[[File:Swimsuit-C-Swimsuit.png|50x50px]]||F||???||—||Swimsuit||[[Swimsuit]] (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Summer Minnie'''||[[File:Summer Minnie-C-Summer Minnie.png|50x50px]]||F||???||—||Summer Minnie||[[Summer Minnie]] (20) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|'''Donald'''||[[File:Donald-C-Donald-F.png|50x50px]]||F||???||—||Donald||{{c|Donald|Board}} ♀ (0) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{Nihongo|'''Mushroom Hunt'''<br>|L_きのこ狩りコーデ|<br>L_Kinoko-kari Kōde|<br>lit. "L_Mushroom Hunting Coordinate"}}||[[File:Mushroom Hunt-C-Mushroom Hunt-F.png|50x50px]]||F||???||—||Mushroom Hunt||[[Mushroom Hunt]] ♀ (20) | |{{Nihongo|'''Mushroom Hunt'''<br>|L_きのこ狩りコーデ|<br>L_Kinoko-kari Kōde|<br>lit. "L_Mushroom Hunting Coordinate"}}||[[File:Mushroom Hunt-C-Mushroom Hunt-F.png|50x50px]]||F||???||—||Mushroom Hunt||[[Mushroom Hunt]] ♀ (20) |