Chat Phrases: Difference between revisions
m
no edit summary
FaeriMagic (talk | contribs) |
FaeriMagic (talk | contribs) mNo edit summary |
||
Line 132: | Line 132: | ||
|{{nihongo|'''Are you okay?'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 03 KHUX.png]] ||Complete [[Chirithy Snuggly]] ♂ || June 18, 2018 | |{{nihongo|'''Are you okay?'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 03 KHUX.png]] ||Complete [[Chirithy Snuggly]] ♂ || June 18, 2018 | ||
|{{nihongo|'''Wait for me!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 05 KHUX.png]] ||Complete [[Chirithy Snuggly]] ♀ || June 18, 2018 | |{{nihongo|'''Wait for me!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 05 KHUX.png]] ||Complete [[Chirithy Snuggly]] ♀ || June 18, 2018 | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Ribbit!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 02 KHUX.png]] ||Complete [[Green Frog Cap]] ♂ || June 25, 2018 | |||
|{{nihongo|'''Croak!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 02 KHUX.png]] ||Complete [[Green Frog Cap]] ♀ || June 25, 2018 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''It's raining...'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 13 KHUX.png]] ||Complete [[Starlight Frog Cap]] ♂ || June 25, 2018 | |||
|{{nihongo|'''It's so damp!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Starlight Frog Cap]] ♀ || June 25, 2018 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? | |{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? |