Chat Phrases: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 213: | Line 213: | ||
|{{nihongo|'''Get ready!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Stitch Hat Mochi Snuggly]] ♂ || March 25, 2019 | |{{nihongo|'''Get ready!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Stitch Hat Mochi Snuggly]] ♂ || March 25, 2019 | ||
|{{nihongo|'''Easy win.'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Stitch Hat Mochi Snuggly]] ♀ || March 25, 2019 | |{{nihongo|'''Easy win.'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Stitch Hat Mochi Snuggly]] ♀ || March 25, 2019 | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Great timing!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Tadashi's Hat]] ♂ || April 1, 2019 | |||
|{{nihongo|'''Besties!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Tadashi's Hat]] ♀ || April 1, 2019 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? | |{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? |