Chat Phrases: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 216: | Line 216: | ||
|{{nihongo|'''Great timing!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Tadashi's Hat]] ♂ || April 1, 2019 | |{{nihongo|'''Great timing!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Tadashi's Hat]] ♂ || April 1, 2019 | ||
|{{nihongo|'''Besties!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Tadashi's Hat]] ♀ || April 1, 2019 | |{{nihongo|'''Besties!'''|kana|<br>romaji}}|| ||Complete [[Tadashi's Hat]] ♀ || April 1, 2019 | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''After them!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 02 KHUX.png]] ||Complete [[Maximus Ornament]] ♂ || April 8, 2019 | |||
|{{nihongo|'''Giddyap!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 04 KHUX.png]] ||Complete [[Maximus Ornament]] ♀ || April 8, 2019 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? | |{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? |