Chat Phrases: Difference between revisions
m
Added "A shooting star!" and "Brilliant!".
FaeriMagic (talk | contribs) mNo edit summary |
FaeriMagic (talk | contribs) m (Added "A shooting star!" and "Brilliant!".) |
||
Line 150: | Line 150: | ||
|{{nihongo|'''Summer's here!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 10 KHUX.png]] ||Complete [[Word Bubble: Watermelon]] || August 13, 2018 | |{{nihongo|'''Summer's here!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 10 KHUX.png]] ||Complete [[Word Bubble: Watermelon]] || August 13, 2018 | ||
|{{nihongo|'''Vacation fun!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 13 KHUX.png]] ||Complete [[Word Bubble: Noodle Stir-Fry]] || August 13, 2018 | |{{nihongo|'''Vacation fun!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 13 KHUX.png]] ||Complete [[Word Bubble: Noodle Stir-Fry]] || August 13, 2018 | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''A shooting star!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 03 KHUX.png]] ||Complete [[Starlight Glasses]] ♂ || September 1, 2018 | |||
|{{nihongo|'''Brilliant!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 04 KHUX.png]] ||Complete [[Starlight Glasses]] ♀ || September 1, 2018 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? | |{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? |