High Score Challenge: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
|||
Line 42: | Line 42: | ||
==High Score Rewards== | ==High Score Rewards== | ||
{|class="wikitable collapsible collapsed" style="border:2px solid #A9A9A9; text-align:center" width="600px" | |||
{|class="wikitable" width=" | !colspan="2"|7/8 - 7/14 | ||
|- | |||
!High Score | !High Score | ||
!Reward | !Reward | ||
|- | |- | ||
|25,000|| | |25,000||5★ [[Shadow]] x1 | ||
|- | |- | ||
|50,000||6★ [[ | |50,000||6★ [[Huey]] x1 | ||
|- | |- | ||
|75,000||6★ [[ | |75,000||6★ [[Louie]] x1 | ||
|- | |- | ||
|100,000||6★ [[ | |100,000||6★ [[Dewey]] x1 | ||
|- | |- | ||
|130,000|| | |130,000||6★ [[Huey, Dewey, and Louie]] x1 | ||
|- | |- | ||
|160,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | |160,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |200,000||6★ [[Moogle]] x2 | ||
|- | |||
|220,000||6★ [[Cid]] x1 | |||
|- | |- | ||
| | |250,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |270,000||5★ [[Chip]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |300,000||5★ [[Shadow]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |330,000||5★ [[Dale]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |360,000||6★ [[Huey, Dewey, and Louie]] x2 | ||
|- | |- | ||
| | |400,000||5★ [[Shadow]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |420,000||6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |450,000||5★ [[Shadow]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |470,000||6★ [[Chip]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |500,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |520,000||6★ [[Moogle]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |550,000||5★ [[Shadow]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |570,000||6★ [[Huey, Dewey, and Louie]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |600,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |630,000||6★ [[Shadow]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |700,000||6★ [[Magic Mirror]] x2 | ||
|} | |||
{|class="wikitable collapsible collapsed" style="border:2px solid #A9A9A9; text-align:center" width="600px" | |||
!colspan="2"|7/22 - 7/28 | |||
|- | |- | ||
!High Score | !High Score | ||
!Reward | !Reward | ||
|- | |- | ||
|25,000|| | |25,000||6★ [[Huey]] x1 | ||
|- | |- | ||
|50,000||6★ [[ | |50,000||6★ [[Louie]] x1 | ||
|- | |- | ||
|75,000||6★ [[ | |75,000||6★ [[Dewey]] x1 | ||
|- | |- | ||
|100,000||6★ [[Dewey]] x1 | |100,000||6★ [[Huey, Dewey, and Louie]] x1 | ||
|- | |- | ||
|130,000|| | |130,000||3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1 | ||
|- | |- | ||
|160,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | |160,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |180,000||6★ [[Moogle]] x2 | ||
|- | |- | ||
| | |200,000||6★ [[Cid]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |220,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |230,000||5★ [[Chip]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |250,000||3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1 | ||
|- | |- | ||
| | |270,000||5★ [[Dale]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |290,000||6★ [[Huey, Dewey, and Louie]] x2 | ||
|- | |- | ||
| | |300,000||3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1 | ||
|- | |- | ||
| | |320,000||6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |330,000||3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1 | ||
|- | |- | ||
| | |350,000||6★ [[Chip]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |370,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |390,000||6★ [[Moogle]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |400,000||5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x1 | ||
|- | |- | ||
| | |420,000||6★ [[Huey, Dewey, and Louie]] x3 | ||
|- | |- | ||
| | |450,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
|- | |- | ||
| | |470,000||5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x1 | ||
|- | |- | ||
| | |550,000||6★ [[Magic Mirror]] x2 | ||
| | |} | ||
==Ranking Rewards== | ==Ranking Rewards== | ||
{|class="wikitable collapsible collapsed" style="border:2px solid #A9A9A9; text-align:center" width="600px" | |||
{|class="wikitable" width=" | !colspan="2"|7/8 - 7/14 | ||
|- | |||
!Rank | !Rank | ||
!Reward | !Reward | ||
|- | |- | ||
|1~200|| | |1~200||5★ [[Darkside]] x7<br>5★ [[Shadow]] x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x3<br>6★ [[Chip]] x3<br>6★ [[Dale]] x3 | ||
|- | |- | ||
|201~1,000|| | |201~1,000||5★ [[Darkside]] x5<br>5★ [[Shadow]] x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x2<br>6★ [[Chip]] x2<br>6★ [[Dale]] x2 | ||
|- | |- | ||
|1,001~2,000|| | |1,001~2,000||5★ [[Darkside]] x3<br>5★ [[Shadow]] x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x1<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|2,001~5,000|| | |2,001~5,000||5★ [[Darkside]] x1<br>5★ [[Shadow]] x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x1<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|5,001~10,000||5★ [[ | |5,001~10,000||5★ [[Shadow]] x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x1<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|10,001~20,000|| | |10,001~20,000||5★ [[Shadow]] x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x1<br>5★ [[Chip]] x2<br>5★ [[Dale]] x2 | ||
|- | |- | ||
|20,001~40,000||6★ [[Magic Mirror]] x1<br>5★ [[Chip]] x1<br>5★ [[Dale]] x1 | |20,001~40,000||6★ [[Magic Mirror]] x1<br>5★ [[Chip]] x1<br>5★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|40,001~100,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | |40,001~100,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
| | |} | ||
{|class="wikitable" width=" | {|class="wikitable collapsible collapsed" style="border:2px solid #A9A9A9; text-align:center" width="600px" | ||
!colspan="2"|7/22 - 7/28 | |||
|- | |||
!Rank | !Rank | ||
!Reward | !Reward | ||
|- | |- | ||
|1~200||5★ [[ | |1~200||6★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II Max]]) x3<br>5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x3<br>3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x3<br>6★ [[Magic Mirror]] x5<br>6★ [[Chip]] x3<br>6★ [[Dale]] x3 | ||
|- | |- | ||
|201~1,000||5★ [[ | |201~1,000||6★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II Max]]) x2<br>5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x2<br>3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x2<br>6★ [[Magic Mirror]] x4<br>6★ [[Chip]] x2<br>6★ [[Dale]] x2 | ||
|- | |- | ||
|1,001~2,000||5★ [[ | |1,001~2,000||6★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II Max]]) x1<br>5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x1<br>3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x3<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|2,001~5,000||5★ [[ | |2,001~5,000||6★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II Max]]) x1<br>5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x1<br>3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x2<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|5,001~10,000||5★ [[ | |5,001~10,000||5★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost II]]) x1<br>3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x1<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|10,001~20,000|| | |10,001~20,000||3★ [[Scrooge]] ([[Attack Boost I]]) x1<br>6★ [[Magic Mirror]] x1<br>6★ [[Chip]] x1<br>6★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|20,001~40,000||6★ [[Magic Mirror]] x1<br>5★ [[Chip]] x1<br>5★ [[Dale]] x1 | |20,001~40,000||6★ [[Magic Mirror]] x1<br>5★ [[Chip]] x1<br>5★ [[Dale]] x1 | ||
|- | |- | ||
|40,001~100,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | |40,001~100,000||6★ [[Magic Mirror]] x1 | ||
| | |} | ||
{{UXEventQuests}} | {{UXEventQuests}} |