Trait Medal: Difference between revisions
→List of Trait Medals
Line 331: | Line 331: | ||
|- | |- | ||
|1789||1865||'''{{n|Trait Medal|159}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #162''||[[File:Trait Medal 159 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH III Terra-Xehanort]] | |1789||1865||'''{{n|Trait Medal|159}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #162''||[[File:Trait Medal 159 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH III Terra-Xehanort]] | ||
|- | |||
|1790||1866||'''{{n|Trait Medal|160}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #163''||[[File:Trait Medal 160 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH Sephiroth Dissidia]] | |||
|- | |||
|1791||1867||'''{{n|Trait Medal|161}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #164''||[[File:Trait Medal 161 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN+ - KH III Dusk]] | |||
|- | |||
|1792||1868||'''{{n|Trait Medal|162}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #165''||[[File:Trait Medal 162 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH III Elsa]] | |||
|- | |||
|1793||1869||'''{{n|Trait Medal|163}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #166''||[[File:Trait Medal 163 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN+ - KH III Anna]] | |||
|- | |||
|1800||1876||'''{{n|Trait Medal|164}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #167''||[[File:Trait Medal 164 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - Fiend]] | |||
|- | |||
|1801||1877||'''{{n|Trait Medal|165}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #168''||[[File:Trait Medal 165 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - Rock Troll]] | |||
|- | |||
|1802||1878||'''{{n|Trait Medal|166}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #169''||[[File:Trait Medal 166 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN+ - Marionette]] | |||
|- | |||
|1803||1879||'''{{n|Trait Medal|167}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #170''||[[File:Trait Medal 167 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN+ - Patchwork Animals]] | |||
|- | |||
|1804||1880||'''{{n|Trait Medal|168}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #171''||[[File:Trait Medal 168 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN+ - Flood]] | |||
|- | |||
|1805||1881||'''{{n|Trait Medal|169}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #172''||[[File:Trait Medal 169 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN+ - Parasol Beauty]] | |||
|- | |||
|1807||1882||'''{{n|Trait Medal|170}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #173''||[[File:Trait Medal 170 6★ KHUX.png|150x150px]]||{{KA|22}} | |||
|- | |||
|1808||1883||'''{{n|Trait Medal|171}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #174''||[[File:Trait Medal 171 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - Peter Pan]] | |||
|- | |||
|1809||1884||'''{{n|Trait Medal|172}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #175''||[[File:Trait Medal 172 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH III Terra]] | |||
|- | |||
|1810||1885||'''{{n|Trait Medal|173}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #176''||[[File:Trait Medal 173 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH III Ventus]] | |||
|- | |||
|1811||1886||'''{{n|Trait Medal|174}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #177''||[[File:Trait Medal 174 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - KH III Aqua]] | |||
|- | |||
|1812||1887||'''{{n|Trait Medal|175}}'''<br>''Dedicated Awakening Medal #178''||[[File:Trait Medal 175 6★ KHUX.png|150x150px]]||[[SN++ - Terra, Ven, Aqua]] | |||
|- | |- | ||
|''Unreleased''||1073||'''{{n|Dedicated Awakening Medal|9}}'''||[[File:Dedicated Awakening Medal 9 6★ KHUX.png|150x150px]]||{{b|Master Xehanort|EX+}} | |''Unreleased''||1073||'''{{n|Dedicated Awakening Medal|9}}'''||[[File:Dedicated Awakening Medal 9 6★ KHUX.png|150x150px]]||{{b|Master Xehanort|EX+}} |