Pet System: Difference between revisions
→List of Pet Avatar Parts
No edit summary |
|||
Line 82: | Line 82: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Blue Pupstar Head'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-H-Head.png|50x50px]]||Default | |{{nihongo|'''Blue Pupstar Head'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-H-Head.png|50x50px]]||Default | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Pink Bunstar Head'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Pink Bunstar-H-Head.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Blue Bunstar Head'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Bunstar-H-Head.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Rainbow Bunstar Head'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Rainbow Bunstar-H-Head.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|}{{tab|c}}{{tab|Ears}} | |}{{tab|c}}{{tab|Ears}} | ||
{|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | {|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | ||
Line 96: | Line 102: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Blue Pupstar Ears'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-E-Ears.png|50x50px]]||Default | |{{nihongo|'''Blue Pupstar Ears'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-E-Ears.png|50x50px]]||Default | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Pink Bunstar Ears'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Pink Bunstar-E-Ears.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Blue Bunstar Ears'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Bunstar-E-Ears.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Rainbow Bunstar Ears'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Rainbow Bunstar-E-Ears.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|}{{tab|c}}{{tab|Body}} | |}{{tab|c}}{{tab|Body}} | ||
{|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | {|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | ||
Line 110: | Line 122: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Blue Pupstar Body'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-B-Body.png|50x50px]]||Default | |{{nihongo|'''Blue Pupstar Body'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-B-Body.png|50x50px]]||Default | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Pink Bunstar Body'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Pink Bunstar-B-Body.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Blue Bunstar Body'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Bunstar-B-Body.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Rainbow Bunstar Body'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Rainbow Bunstar-B-Body.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|}{{tab|c}}{{tab|Legs}} | |}{{tab|c}}{{tab|Legs}} | ||
{|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | {|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | ||
Line 124: | Line 142: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Blue Pupstar Legs'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-L-Legs.png|50x50px]]||Default | |{{nihongo|'''Blue Pupstar Legs'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-L-Legs.png|50x50px]]||Default | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Pink Bunstar Legs'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Pink Bunstar-L-Legs.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Blue Bunstar Legs'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Bunstar-L-Legs.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Rainbow Bunstar Legs'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Rainbow Bunstar-L-Legs.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|}{{tab|c}}{{tab|Tail}} | |}{{tab|c}}{{tab|Tail}} | ||
{|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | {|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | ||
Line 138: | Line 162: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Blue Pupstar Tail'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-T-Tail.png|50x50px]]||Default | |{{nihongo|'''Blue Pupstar Tail'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Pupstar-T-Tail.png|50x50px]]||Default | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Pink Bunstar Tail'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Pink Bunstar-T-Tail.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Blue Bunstar Tail'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Blue Bunstar-T-Tail.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Rainbow Bunstar Tail'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Rainbow Bunstar-T-Tail.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|}{{tab|c}}{{tab|Accessories}} | |}{{tab|c}}{{tab|Accessories}} | ||
{|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | {|border=1 cellpadding=2 cellspacing=0 class="sortable" style="text-align:center; font-size:10px" align="center" width=500px | ||
Line 148: | Line 178: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Red Bowtie'''|kana|<br>romaji}}||[[File:A-Red Bowtie.png|50x50px]]||Default | |{{nihongo|'''Red Bowtie'''|kana|<br>romaji}}||[[File:A-Red Bowtie.png|50x50px]]||Default | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Red Mushroom Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:A-Red Mushroom Hat.png|50x50px]]||11/12/17-11/18/17 Spirit Part Blind Box | |||
|}{{tab|c}}{{tab|c}} | |}{{tab|c}}{{tab|c}} | ||
|} | |} |