Avatar Parts: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
|||
Line 69: | Line 69: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Hakama: Headband'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Hakama-A-Headband.png|50x50px]]||M||1||Skill Perk +3||Hakama||[[Hakama]] (20) | |{{nihongo|'''Hakama: Headband'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Hakama-A-Headband.png|50x50px]]||M||1||Skill Perk +3||Hakama||[[Hakama]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Happi Coat: Bandanna'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Happi Coat-A-Bandanna.png|50x50px]]||M||1||—||Happi Coat||[[Happi Coat]] (300) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Fire Samurai: Helm'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Fire Samurai-A-Helm.png|50x50px]]||M||1||Skill Perk +3||Fire Samurai||Party Ranking: 07/04/16-07/10/16 | |{{nihongo|'''Fire Samurai: Helm'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Fire Samurai-A-Helm.png|50x50px]]||M||1||Skill Perk +3||Fire Samurai||Party Ranking: 07/04/16-07/10/16 | ||
Line 95: | Line 97: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Spring Donald: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Spring Donald-A-Hat.png|50x50px]]||M||1||Skill Perk +6||Spring Donald||[[Spring Donald]] (0) | |{{nihongo|'''Spring Donald: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Spring Donald-A-Hat.png|50x50px]]||M||1||Skill Perk +6||Spring Donald||[[Spring Donald]] (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Royal Knight: Helm'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Royal Knight-A-Helm.png|50x50px]]||M||1||—||Royal Knight||[[Royal Knight]] (60) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Chocolate Cake: Chapeu'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chocolate Cake Chapeu-A-Chocolate Cake Chapeu.png|50x50px]]||M||1||—||Chocolate Cake Chapeu||[[Chocolate Cake Chapeu]] (50) | |{{nihongo|'''Chocolate Cake: Chapeu'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chocolate Cake Chapeu-A-Chocolate Cake Chapeu.png|50x50px]]||M||1||—||Chocolate Cake Chapeu||[[Chocolate Cake Chapeu]] (50) | ||
Line 145: | Line 149: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Snowwoman: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Snowwoman-A-Hat.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||Snowwoman||[[Snowwoman]] (20) | |{{nihongo|'''Snowwoman: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Snowwoman-A-Hat.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||Snowwoman||[[Snowwoman]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Floral Hairpin'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Happi Coat-A-Floral Hairpin.png|50x50px]]||F||1||—||Happi Coat||[[Happi Coat]] (300) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Baby Chick: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Baby Chick-A-Hat-F.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||Baby Chick||[[Baby Chick]] (35) | |{{nihongo|'''Baby Chick: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Baby Chick-A-Hat-F.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||Baby Chick||[[Baby Chick]] (35) | ||
Line 167: | Line 173: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Cowgirl Goth: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Cowgirl Goth-A-Hat.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +4||Cowgirl Goth||Coliseum Ranking: February 2017 | |{{nihongo|'''Cowgirl Goth: Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Cowgirl Goth-A-Hat.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +4||Cowgirl Goth||Coliseum Ranking: February 2017 | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Royal Knight: Helm'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Royal Knight-A-Helm.png|50x50px]]||F||1||—||Royal Knight||[[Royal Knight]] (60) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Chocolate Cake: Chapeu'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chocolate Cake Chapeu-A-Chocolate Cake Chapeu.png|50x50px]]||F||1||—||Chocolate Cake Chapeu||[[Chocolate Cake Chapeu]] (50) | |{{nihongo|'''Chocolate Cake: Chapeu'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chocolate Cake Chapeu-A-Chocolate Cake Chapeu.png|50x50px]]||F||1||—||Chocolate Cake Chapeu||[[Chocolate Cake Chapeu]] (50) | ||
Line 383: | Line 391: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Hakama: Sash'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Hakama-A-Sash.png|50x50px]]||M||1||—||Hakama||[[Hakama]] (20) | |{{nihongo|'''Hakama: Sash'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Hakama-A-Sash.png|50x50px]]||M||1||—||Hakama||[[Hakama]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Happi Coat: Sash'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Happi Coat-A-Sash-M.png|50x50px]]||M||1||—||Happi Coat||[[Happi Coat]] (300) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''KH Chip: Wrench'''|kana|<br>romaji}}||[[File:KH Chip-A-Wrench.png|50x50px]]||M||1||—||KH Chip||{{c|KH Chip|Board}} (40) | |{{nihongo|'''KH Chip: Wrench'''|kana|<br>romaji}}||[[File:KH Chip-A-Wrench.png|50x50px]]||M||1||—||KH Chip||{{c|KH Chip|Board}} (40) | ||
Line 413: | Line 423: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Alice: Ribbon'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Alice-A-Ribbon.png|50x50px]]||F||1||—||Alice||{{c|Alice|Board}} (2) | |{{nihongo|'''Alice: Ribbon'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Alice-A-Ribbon.png|50x50px]]||F||1||—||Alice||{{c|Alice|Board}} (2) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Happi Coat: Sash'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Happi Coat-A-Sash-F.png|50x50px]]||F||1||—||Happi Coat||[[Happi Coat]] (300) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Sea-Side Straw Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Sea-Side Stunner-A-Straw Hat.png|50x50px]]||F||2||—||Sea-Side Stunner||Party Ranking: 08/08/16 - 08/14/16 | |{{nihongo|'''Sea-Side Straw Hat'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Sea-Side Stunner-A-Straw Hat.png|50x50px]]||F||2||—||Sea-Side Stunner||Party Ranking: 08/08/16 - 08/14/16 | ||
Line 470: | Line 482: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Hakama: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Hakama-A-Gloves.png|50x50px]]||M||1||—||Hakama||[[Hakama]] (20) | |{{nihongo|'''Hakama: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Hakama-A-Gloves.png|50x50px]]||M||1||—||Hakama||[[Hakama]] (20) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Happi Coat: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Happi Coat-A-Gloves-M.png|50x50px]]||M||1||Rare Enemy Perk +2||Happi Coat||[[Happi Coat]] (300) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''KH Sora: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:KH Sora-A-Gloves.png|50x50px]]||M||1||—||KH Sora||{{c|KH Sora|Board}} (1) | |{{nihongo|'''KH Sora: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:KH Sora-A-Gloves.png|50x50px]]||M||1||—||KH Sora||{{c|KH Sora|Board}} (1) | ||
Line 510: | Line 524: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Spring Donald: Bracelet'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Spring Donald-A-Bracelet.png|50x50px]]||M||1||—||Spring Donald||[[Spring Donald]] (0) | |{{nihongo|'''Spring Donald: Bracelet'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Spring Donald-A-Bracelet.png|50x50px]]||M||1||—||Spring Donald||[[Spring Donald]] (0) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Royal Knight: Gauntlets'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Royal Knight-A-Gauntlets.png|50x50px]]||M||1||—||Royal Knight||[[Royal Knight]] (50) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Chip Snuggly'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chip Snuggly-A-Chip Snuggly.png|50x50px]]||M||1||Rare Enemy Perk +2||—||[[Chip Snuggly]] (60) | |{{nihongo|'''Chip Snuggly'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chip Snuggly-A-Chip Snuggly.png|50x50px]]||M||1||Rare Enemy Perk +2||—||[[Chip Snuggly]] (60) | ||
Line 542: | Line 558: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Christmas Night: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Christmas Night-A-Gloves.png|50x50px]]||F||1||—||Christmas Night||[[Christmas Night]] (40) | |{{nihongo|'''Christmas Night: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Christmas Night-A-Gloves.png|50x50px]]||F||1||—||Christmas Night||[[Christmas Night]] (40) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Happi Coat: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Happi Coat-A-Gloves-F.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||Happi Coat||[[Happi Coat]] (300) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''KH Sora: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:KH Sora-A-Gloves.png|50x50px]]||F||1||—||KH Sora||{{c|KH Sora|Board}} (1) | |{{nihongo|'''KH Sora: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:KH Sora-A-Gloves.png|50x50px]]||F||1||—||KH Sora||{{c|KH Sora|Board}} (1) | ||
Line 572: | Line 590: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Cowboy Girl: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Cowgirl Goth-A-Gloves.png|50x50px]]||F||1||—||Cowgirl Goth||[[Cowgirl Goth]] (50) | |{{nihongo|'''Cowboy Girl: Gloves'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Cowgirl Goth-A-Gloves.png|50x50px]]||F||1||—||Cowgirl Goth||[[Cowgirl Goth]] (50) | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Royal Knight: Gauntlets'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Royal Knight-A-Gauntlets.png|50x50px]]||F||1||—||Royal Knight||[[Royal Knight]] (50) | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Chip Snuggly'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chip Snuggly-A-Chip Snuggly.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||—||[[Chip Snuggly]] (60) | |{{nihongo|'''Chip Snuggly'''|kana|<br>romaji}}||[[File:Chip Snuggly-A-Chip Snuggly.png|50x50px]]||F||1||Rare Enemy Perk +2||—||[[Chip Snuggly]] (60) |