Puppy: Difference between revisions
Not sure if everything is correct.
No edit summary |
(Not sure if everything is correct.) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{InfoMedal | {{InfoMedal | ||
|jpno3=731-829 | |jpno3=731-829 | ||
|jpno4=830-846 | |||
|jpno5=847-849 | |||
|jpset=17 | |jpset=17 | ||
|name=Puppy | |name=Puppy | ||
Line 314: | Line 316: | ||
!829 | !829 | ||
|Puppy No.99||[[Quest 153]] | |Puppy No.99||[[Quest 153]] | ||
|} | |||
==Evolving Puppy Medals== | |||
===3★ to 4★=== | |||
{|class="wikitable" | |||
!3★||4★ | |||
|- | |||
|Puppy No.1 | |||
|rowspan="6"|'''830''': Puppy No.1~6 | |||
|- | |||
|Puppy No.2 | |||
|- | |||
|Puppy No.3 | |||
|-' | |||
|Puppy No.4 | |||
|- | |||
|Puppy No.5 | |||
|- | |||
|Puppy No.6 | |||
|- | |||
|Puppy No.7 | |||
|rowspan="6"|'''831''': Puppy No.7~12 | |||
|- | |||
|Puppy No.8 | |||
|- | |||
|Puppy No.9 | |||
|- | |||
|Puppy No.10 | |||
|- | |||
|Puppy No.11 | |||
|- | |||
|Puppy No.12 | |||
|- | |||
|Puppy No.13 | |||
|rowspan="6"|'''832''': Puppy No.13~18 | |||
|- | |||
|Puppy No.14 | |||
|- | |||
|Puppy No.15 | |||
|- | |||
|Puppy No.16 | |||
|- | |||
|Puppy No.17 | |||
|- | |||
|Puppy No.18 | |||
|- | |||
|Puppy No.19 | |||
|rowspan="6"|'''833''': Puppy No.19~24 | |||
|- | |||
|Puppy No.20 | |||
|- | |||
|Puppy No.21 | |||
|- | |||
|Puppy No.22 | |||
|- | |||
|Puppy No.23 | |||
|- | |||
|Puppy No.24 | |||
|- | |||
|Puppy No.25 | |||
|rowspan="6"|'''834''': Puppy No.25~30 | |||
|- | |||
|Puppy No.26 | |||
|- | |||
|Puppy No.27 | |||
|- | |||
|Puppy No.28 | |||
|- | |||
|Puppy No.29 | |||
|- | |||
|Puppy No.30 | |||
|- | |||
|Puppy No.31 | |||
|rowspan="6"|'''835''': Puppy No.30~36 | |||
|- | |||
|Puppy No.32 | |||
|- | |||
|Puppy No.33 | |||
|- | |||
|Puppy No.34 | |||
|- | |||
|Puppy No.35 | |||
|- | |||
|Puppy No.36 | |||
|- | |||
|Puppy No.37 | |||
|rowspan="6"|'''836''': Puppy No.37~42 | |||
|- | |||
|Puppy No.38 | |||
|- | |||
|Puppy No.39 | |||
|- | |||
|Puppy No.40 | |||
|- | |||
|Puppy No.41 | |||
|- | |||
|Puppy No.42 | |||
|- | |||
|Puppy No.43 | |||
|rowspan="6"|'''837''': Puppy No.43~48 | |||
|- | |||
|Puppy No.44 | |||
|- | |||
|Puppy No.45 | |||
|- | |||
|Puppy No.46 | |||
|- | |||
|Puppy No.47 | |||
|- | |||
|Puppy No.48 | |||
|- | |||
|Puppy No.49 | |||
|rowspan="6"|'''848''': Puppy No.49~54 | |||
|- | |||
|Puppy No.50 | |||
|- | |||
|Puppy No.51 | |||
|- | |||
|Puppy No.52 | |||
|- | |||
|Puppy No.53 | |||
|- | |||
|Puppy No.54 | |||
|- | |||
|Puppy No.55 | |||
|rowspan="6"|'''839''': Puppy No.55~60 | |||
|- | |||
|Puppy No.56 | |||
|- | |||
|Puppy No.57 | |||
|- | |||
|Puppy No.58 | |||
|- | |||
|Puppy No.59 | |||
|- | |||
|Puppy No.60 | |||
|- | |||
|Puppy No.61 | |||
|rowspan="6"|'''840''': Puppy No.61~66 | |||
|- | |||
|Puppy No.62 | |||
|- | |||
|Puppy No.63 | |||
|- | |||
|Puppy No.64 | |||
|- | |||
|Puppy No.65 | |||
|- | |||
|Puppy No.66 | |||
|- | |||
|Puppy No.67 | |||
|rowspan="6"|'''841''': Puppy No.67~72 | |||
|- | |||
|Puppy No.68 | |||
|- | |||
|Puppy No.69 | |||
|- | |||
|Puppy No.70 | |||
|- | |||
|Puppy No.71 | |||
|- | |||
|Puppy No.72 | |||
|- | |||
|Puppy No.73 | |||
|rowspan="6"|'''842''': Puppy No.73~78 | |||
|- | |||
|Puppy No.74 | |||
|- | |||
|Puppy No.75 | |||
|- | |||
|Puppy No.76 | |||
|- | |||
|Puppy No.77 | |||
|- | |||
|Puppy No.78 | |||
|- | |||
|Puppy No.79 | |||
|rowspan="6"|'''843''': Puppy No.79~84 | |||
|- | |||
|Puppy No.80 | |||
|- | |||
|Puppy No.81 | |||
|- | |||
|Puppy No.82 | |||
|- | |||
|Puppy No.83 | |||
|- | |||
|Puppy No.84 | |||
|- | |||
|Puppy No.85 | |||
|rowspan="6"|'''844''': Puppy No.85~90 | |||
|- | |||
|Puppy No.86 | |||
|- | |||
|Puppy No.87 | |||
|- | |||
|Puppy No.88 | |||
|- | |||
|Puppy No.89 | |||
|- | |||
|Puppy No.90 | |||
|- | |||
|Puppy No.91 | |||
|rowspan="6"|'''845''': Puppy No.91~96 | |||
|- | |||
|Puppy No.92 | |||
|- | |||
|Puppy No.93 | |||
|- | |||
|Puppy No.94 | |||
|- | |||
|Puppy No.95 | |||
|- | |||
|Puppy No.96 | |||
|- | |||
|Puppy No.97 | |||
|rowspan="3"|'''846''': Puppy No.97~99 | |||
|- | |||
|Puppy No.98 | |||
|- | |||
|Puppy No.99 | |||
|} | |||
===4★ to 5★=== | |||
{|class="wikitable" | |||
!4★||5★ | |||
|- | |||
|Puppy No.1~6 | |||
|rowspan="6"|'''847''': Puppy No.1~36 | |||
|- | |||
|Puppy No.7~12 | |||
|- | |||
|Puppy No.13~18 | |||
|- | |||
|Puppy No.19~24 | |||
|- | |||
|Puppy No.25~30 | |||
|- | |||
|Puppy No.31~36 | |||
|- | |||
|Puppy No.37~42 | |||
|rowspan="6"|'''848''': Puppy No.37~72 | |||
|- | |||
|Puppy No.43~48 | |||
|- | |||
|Puppy No.49~54 | |||
|- | |||
|Puppy No.55~60 | |||
|- | |||
|Puppy No.61~66 | |||
|- | |||
|Puppy No.67~72 | |||
|- | |||
|Puppy No.73~78 | |||
|rowspan="5"|'''849''': Puppy No.73~99 | |||
|- | |||
|Puppy No.79~84 | |||
|- | |||
|Puppy No.85~90 | |||
|- | |||
|Puppy No.91~96 | |||
|- | |||
|Puppy No.97~99 | |||
|} | |||
===5★ to 6★=== | |||
{|class="wikitable | |||
!5★||6★ | |||
|- | |||
|Puppy No.1~36 | |||
|rowspan="5"|[[101 Dalmatians]] | |||
|- | |||
|Puppy No.37~72 | |||
|- | |||
|Puppy No.73~99 | |||
|- | |||
|[[Pongo]] | |||
|- | |||
|[[Perdita]] | |||
|} | |} | ||
{{JPSets}} | {{JPSets}} |