Talk:Passives: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
ShardofTruth (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 7: | Line 7: | ||
!width="15%"|HP||width="15%"|STR||width="15%"|DEF||width="15%"|Gauges | !width="15%"|HP||width="15%"|STR||width="15%"|DEF||width="15%"|Gauges | ||
|- | |- | ||
|350||STR +100||0||''' | |350||STR +100||0||'''100'''||0||0 | ||
|- | |- | ||
|355||DEF +10||0|| | |355||DEF +10||0||100||'''10'''||0 | ||
|- | |- | ||
|360||DEF +100||0|| | |360||DEF +100||0||100||'''110'''||0 | ||
|- | |- | ||
|365||HP +50||''' | |365||HP +50||'''50'''||100||110||0 | ||
|- | |- | ||
|370||HP +100||''' | |370||HP +100||'''150'''||100||110||0 | ||
|- | |- | ||
|375||STR +10|| | |375||STR +10||150||'''110'''||110||0 | ||
|- | |- | ||
|380||STR +100|| | |380||STR +100||150||'''210'''||110||0 | ||
|- | |- | ||
|385||DEF +10|| | |385||DEF +10||150||210||'''120'''||0 | ||
|- | |- | ||
|390||HP +50||''' | |390||HP +50||'''200'''||210||120||0 | ||
|- | |- | ||
|395||STR +10|| | |395||STR +10||200||'''220'''||120||0 | ||
|- | |- | ||
|400||STR +200|| | |400||STR +200||200||'''420'''||120||0 | ||
|- | |- | ||
|405||DEF +10|| | |405||DEF +10||200||420||'''130'''||0 | ||
|- | |- | ||
|410||DEF +100|| | |410||DEF +100||200||420||'''230'''||0 | ||
|- | |- | ||
|415||HP +50||''' | |415||HP +50||'''250'''||420||230||0 | ||
|- | |- | ||
|420||HP +100||''' | |420||HP +100||'''350'''||420||230||0 | ||
|- | |- | ||
|425||STR +10|| | |425||STR +10||350||'''430'''||230||0 | ||
|- | |- | ||
|430||DEF +100|| | |430||DEF +100||350||430||'''330'''||0 | ||
|- | |- | ||
|435||HP +50||''' | |435||HP +50||'''400'''||430||330||0 | ||
|- | |- | ||
|440||STR +10|| | |440||STR +10||400||'''440'''||330||0 | ||
|- | |- | ||
|445||DEF +10|| | |445||DEF +10||400||440||'''340'''||0 | ||
|- | |- | ||
|450||STR +100|| | |450||STR +100||400||'''540'''||340||0 | ||
|- | |- | ||
|452||HP +50||''' | |452||HP +50||'''450'''||540||340||0 | ||
|- | |- | ||
|454||STR +10|| | |454||STR +10||450||'''550'''||340||0 | ||
|- | |- | ||
|456||DEF +10|| | |456||DEF +10||450||550||'''350'''||0 | ||
|- | |- | ||
|458||HP +50||''' | |458||HP +50||'''500'''||550||350||0 | ||
|- | |- | ||
|460||DEF +100|| | |460||DEF +100||500||550||'''450'''||0 | ||
|- | |- | ||
|462||STR +10|| | |462||STR +10||500||'''560'''||450||0 | ||
|- | |- | ||
|464||DEF +10|| | |464||DEF +10||500||560||'''460'''||0 | ||
|- | |- | ||
|466||HP +50||''' | |466||HP +50||'''550'''||560||460||0 | ||
|- | |- | ||
|468||STR +10|| | |468||STR +10||550||'''570'''||460||0 | ||
|- | |- | ||
|470||HP +100||''' | |470||HP +100||'''650'''||570||460||0 | ||
|- | |- | ||
|472||DEF +10|| | |472||DEF +10||650||570||'''470'''||0 | ||
|- | |- | ||
|474||STR +10|| | |474||STR +10||650||'''580'''||470||0 | ||
|- | |- | ||
|476||DEF +10|| | |476||DEF +10||650||580||'''480'''||0 | ||
|- | |- | ||
|478||HP +50||''' | |478||HP +50||'''700'''||580||480||0 | ||
|- | |- | ||
|480||STR +100|| | |480||STR +100||700||'''680'''||480||0 | ||
|- | |- | ||
|482||HP +50||''' | |482||HP +50||'''750'''||680||480||0 | ||
|- | |- | ||
|484||DEF +10|| | |484||DEF +10||750||680||'''490'''||0 | ||
|- | |- | ||
|486||STR +10|| | |486||STR +10||750||'''690'''||490||0 | ||
|- | |- | ||
|488||HP +50||''' | |488||HP +50||'''800'''||690||490||0 | ||
|- | |- | ||
|490||DEF +100|| | |490||DEF +100||800||690||'''590'''||0 | ||
|- | |- | ||
|492||STR +10|| | |492||STR +10||800||'''700'''||590||0 | ||
|- | |- | ||
|494||DEF +10|| | |494||DEF +10||800||700||'''600'''||0 | ||
|- | |- | ||
|496||HP +100||''' | |496||HP +100||'''900'''||700||600||0 | ||
|- | |- | ||
|498||DEF +10|| | |498||DEF +10||900||700||'''610'''||0 | ||
|- | |- | ||
|500||STR +200|| | |500||STR +200||900||'''900'''||610||0 | ||
|- | |- | ||
|502||DEF +10|| | |502||DEF +10||900||900||'''620'''||0 | ||
|- | |- | ||
|504||HP +50||'''+950'''||+900||+620|| | |504||HP +50||'''950'''||900||620||0 | ||
|- | |||
|506||STR +10||950||'''910'''||620||0 | |||
|- | |||
|508||HP +50||'''1000'''||910||620||0 | |||
|- | |||
|510||DEF +100||1000||910||'''720'''||0 | |||
|- | |||
|512||STR +10||1000||'''920'''||720||0 | |||
|- | |||
|514||STR +10||1000||'''930'''||720||0 | |||
|- | |||
|516||HP +50||'''1050'''||930||720||0 | |||
|- | |||
|518||DEF +10||1050||930||'''730'''||0 | |||
|- | |||
|520||HP +100||'''1150'''||930||730||0 | |||
|- | |||
|522||DEF +10||1150||930||'''740'''||0 | |||
|- | |||
|524||HP +50||'''1200'''||930||740||0 | |||
|- | |||
|526||STR +10||1200||'''940'''||740||0 | |||
|- | |||
|528||DEF +10||1200||940||'''750'''||0 | |||
|- | |||
|530||STR +100||1200||'''1040'''||750||0 | |||
|- | |||
|532||HP +50||'''1250'''||1040||750||0 | |||
|- | |||
|534||STR +10||1250||'''1050'''||750||0 | |||
|- | |||
|536||DEF +10||1250||1050||'''760'''||0 | |||
|- | |||
|538||HP +50||'''1300'''||1050||760||0 | |||
|- | |||
|540||DEF +100||1300||1050||'''860'''||0 | |||
|- | |||
|542||STR +10||1300||'''1060'''||860||0 | |||
|- | |||
|544||DEF +10||1300||1060||'''870'''||0 | |||
|- | |||
|546||HP +50||'''1350'''||1060||870||0 | |||
|- | |||
|548||DEF +10||1350||1060||'''880'''||0 | |||
|- | |||
|550||STR +100||1350||'''1160'''||880||0 | |||
|- | |||
|551||DEF +10||1350||1160||'''890'''||0 | |||
|- | |||
|552||HP +50||'''1400'''||1160||890||0 | |||
|- | |||
|553||STR +10||1400||'''1170'''||890||0 | |||
|- | |||
|554||DEF +10||1400||1170||'''900'''||0 | |||
|- | |||
|555||Ability Gauge +1||1400||1170||900||'''1''' | |||
|- | |||
|556||STR +10||1400||'''1180'''||900||1 | |||
|- | |||
|557||DEF +10||1400||1180||'''910'''||1 | |||
|- | |||
|558||DEF +10||1400||1180||'''920'''||1 | |||
|- | |||
|559||STR +10||1400||'''1190'''||920||1 | |||
|- | |||
|560||DEF +100||1400||1190||'''1020'''||1 | |||
|- | |||
|561||HP +50||'''1450'''||1190||1020||1 | |||
|- | |||
|562||STR +10||1450||'''1200'''||1020||1 | |||
|- | |||
|563||DEF +10||1450||1200||'''1030'''||1 | |||
|- | |||
|564||HP +100||'''1550'''||1200||1030||1 | |||
|- | |||
|565||STR +10||1550||'''1210'''||1030||1 | |||
|- | |||
|566||DEF +10||1550||1210||'''1040'''||1 | |||
|- | |||
|567||HP +50||'''1600'''||1210||1040||1 | |||
|- | |||
|568||STR +10||1600||'''1220'''||1040||1 | |||
|- | |||
|569||DEF +10||1600||1220||'''1050'''||1 | |||
|- | |||
|570||HP +100||'''1700'''||1220||1050||1 | |||
|- | |||
|571||DEF +10||1700||1220||'''1060'''||1 | |||
|- | |||
|572||DEF +10||1700||1220||'''1070'''||1 | |||
|- | |||
|573||HP +50||'''1750'''||1220||1070||1 | |||
|- | |||
|574||STR +10||1750||'''1230'''||1070||1 | |||
|- | |||
|575||DEF +10||1750||1230||'''1080'''||1 | |||
|- | |||
|576||HP +50||'''1800'''||1230||1080||1 | |||
|- | |||
|577||STR +10||1800||'''1240'''||1080||1 | |||
|- | |||
|578||DEF +10||1800||1240||'''1090'''||1 | |||
|- | |||
|579||HP +50||'''1850'''||1240||1090||1 | |||
|- | |||
|580||STR +100||1850||'''1340'''||1090||1 | |||
|- | |||
|581||DEF +10||1850||1340||'''1100'''||1 | |||
|- | |||
|582||DEF +10||1850||1340||'''1110'''||1 | |||
|- | |||
|583||STR +10||1850||'''1350'''||1110||1 | |||
|- | |||
|584||DEF +10||1850||1350||'''1120'''||1 | |||
|- | |||
|585||HP +100||'''1950'''||1350||1120||1 | |||
|- | |||
|586||STR +10||1950||'''1360'''||1120||1 | |||
|- | |||
|587||DEF +10||1950||1360||'''1130'''||1 | |||
|- | |||
|588||DEF +10||1950||1360||'''1140'''||1 | |||
|- | |||
|589||STR +10||1950||'''1370'''||1140||1 | |||
|- | |||
|590||DEF +100||1950||1370||'''1240'''||1 | |||
|- | |||
|591||HP +50||'''2000'''||1370||1240||1 | |||
|- | |||
|592||STR +10||2000||'''1380'''||1240||1 | |||
|- | |||
|593||DEF +10||2000||1380||'''1250'''||1 | |||
|- | |||
|594||HP +50||'''2050'''||1380||1250||1 | |||
|- | |||
|595||STR +10||2050||'''1390'''||1250||1 | |||
|- | |||
|596||DEF +10||2050||1390||'''1260'''||1 | |||
|- | |||
|597||HP +100||'''2150'''||1390||1260||1 | |||
|- | |||
|598||STR +10||2150||'''1400'''||1260||1 | |||
|- | |||
|599||DEF +10||2150||1400||'''1270'''||1 | |||
|- | |||
|600||STR +200||2150||'''1600'''||1270||1 | |||
|- | |||
|601||DEF +10||2150||1600||'''1280'''||1 | |||
|- | |||
|602||HP +50||'''2200'''||1600||1280||1 | |||
|- | |||
|603||DEF +10||2200||1600||'''1290'''||1 | |||
|- | |||
|604||DEF +10||2200||1600||'''1300'''||1 | |||
|- | |||
|605||HP +50||'''2250'''||1600||1300||1 | |||
|- | |||
|606||STR +10||2250||'''1610'''||1300||1 | |||
|- | |||
|607||DEF +10||2250||1610||'''1310'''||1 | |||
|- | |||
|608||HP +50||'''2300'''||1610||1310||1 | |||
|- | |||
|609||STR +10||2300||'''1620'''||1310||1 | |||
|- | |||
|610||DEF +100||2300||1620||'''1410'''||1 | |||
|- | |||
|611||DEF +10||2300||1620||'''1420'''||1 | |||
|- | |||
|612||STR +10||2300||'''1630'''||1420||1 | |||
|- | |||
|613||DEF +10||2300||1630||'''1430'''||1 | |||
|- | |||
|614||HP +50||'''2350'''||1630||1430||1 | |||
|- | |||
|615||STR +10||2350||'''1640'''||1430||1 | |||
|- | |||
|616||DEF +10||2350||1640||'''1440'''||1 | |||
|- | |||
|617||HP +50||'''2400'''||1640||1440||1 | |||
|- | |||
|618||STR +10||2400||'''1650'''||1440||1 | |||
|- | |||
|619||DEF +10||2400||1650||'''1450'''||1 | |||
|- | |||
|620||HP +100||'''2500'''||1650||1450||1 | |||
|- | |||
|621||DEF +10||2500||1650||'''1460'''||1 | |||
|- | |||
|622||HP +50||'''2550'''||1650||1460||1 | |||
|- | |||
|623||DEF +10||2550||1650||'''1470'''||1 | |||
|- | |||
|624||HP +50||'''2600'''||1650||1470||1 | |||
|- | |||
|625||DEF +10||2600||1650||'''1480'''||1 | |||
|- | |||
|626||STR +10||2600||'''1660'''||1480||1 | |||
|- | |||
|627||DEF +10||2600||1660||'''1490'''||1 | |||
|- | |||
|628||HP +50||'''2650'''||1660||1490||1 | |||
|- | |||
|629||DEF +10||2650||1660||'''1500'''||1 | |||
|- | |||
|630||STR +100||2650||'''1760'''||1500||1 | |||
|- | |||
|631||DEF +10||2650||1760||'''1510'''||1 | |||
|- | |||
|632||HP +50||'''2700'''||1760||1510||1 | |||
|- | |||
|633||DEF +10||2700||1760||'''1520'''||1 | |||
|- | |||
|634||STR +10||2700||'''1770'''||1520||1 | |||
|- | |||
|635||DEF +10||2700||1770||'''1530'''||1 | |||
|- | |||
|636||HP +100||'''2800'''||1770||1530||1 | |||
|- | |||
|637||DEF +10||2800||1770||'''1540'''||1 | |||
|- | |||
|638||STR +10||2800||'''1780'''||1540||1 | |||
|- | |||
|639||DEF +10||2800||1780||'''1550'''||1 | |||
|- | |||
|640||DEF +100||2800||1780||'''1650'''||1 | |||
|- | |||
|641||HP +50||'''2850'''||1780||1650||1 | |||
|- | |||
|642||DEF +10||2850||1780||'''1660'''||1 | |||
|- | |||
|643||STR +10||2850||'''1790'''||1660||1 | |||
|- | |||
|644||DEF +10||2850||1790||'''1670'''||1 | |||
|- | |||
|645||HP +50||'''2900'''||1790||1670||1 | |||
|- | |||
|646||DEF +10||2900||1790||'''1680'''||1 | |||
|- | |||
|647||STR +10||2900||'''1800'''||1680||1 | |||
|- | |||
|648||DEF +10||2900||1800||'''1690'''||1 | |||
|- | |||
|649||HP +50||'''2950'''||1800||1690||1 | |||
|- | |||
|650||STR +100||2950||'''1900'''||1690||1 | |||
|- | |||
|651||DEF +10||2950||1900||'''1700'''||1 | |||
|- | |||
|652||DEF +10||2950||1900||'''1710'''||1 | |||
|- | |||
|653||STR +10||2950||'''1910'''||1710||1 | |||
|- | |||
|654||DEF +10||2950||1910||'''1720'''||1 | |||
|- | |||
|655||HP +50||'''3000'''||1910||1720||1 | |||
|- | |||
|656||STR +10||3000||'''1920'''||1720||1 | |||
|- | |||
|657||DEF +10||3000||1920||'''1730'''||1 | |||
|- | |||
|658||HP +50||'''3050'''||1920||1730||1 | |||
|- | |||
|659||STR +10||3050||'''1930'''||1730||1 | |||
|- | |||
|660||DEF +100||3050||1930||'''1830'''||1 | |||
|- | |||
|661||HP +50||'''3100'''||1930||1830||1 | |||
|- | |||
|662||STR +10||3100||'''1940'''||1830||1 | |||
|- | |||
|663||DEF +10||3100||1940||'''1840'''||1 | |||
|- | |||
|664||HP +100||'''3200'''||1940||1840||1 | |||
|- | |||
|665||STR +10||3200||'''1950'''||1840||1 | |||
|- | |||
|666||Ability Gauge +1||3200||1950||1840||'''2''' | |||
|- | |||
|667||DEF +10||3200||1950||'''1850'''||2 | |||
|- | |||
|668||HP +50||'''3250'''||1950||1850||2 | |||
|- | |||
|669||STR +10||3250||'''1960'''||1850||2 | |||
|- | |||
|670||HP +100||'''3350'''||1960||1850||2 | |||
|- | |||
|671||DEF +10||3350||1960||'''1860'''||2 | |||
|- | |||
|672||HP +50||'''3400'''||1960||1860||2 | |||
|- | |||
|673||STR +10||3400||'''1970'''||1860||2 | |||
|- | |||
|674||DEF +10||3400||1970||'''1870'''||2 | |||
|- | |||
|675||HP +50||'''3450'''||1970||1870||2 | |||
|- | |||
|676||STR +10||3450||'''1980'''||1870||2 | |||
|- | |||
|677||DEF +10||3450||1980||'''1880'''||2 | |||
|- | |||
|678||HP +50||'''3500'''||1980||1880||2 | |||
|- | |||
|679||DEF +10||3500||1980||'''1890'''||2 | |||
|- | |||
|680||STR +100||3500||'''2080'''||1890||2 | |||
|- | |||
|681||DEF +10||3500||2080||'''1900'''||2 | |||
|- | |||
|682||HP +50||'''3550'''||2080||1900||2 | |||
|- | |||
|683||STR +10||3550||'''2090'''||1900||2 | |||
|- | |||
|684||DEF +10||3550||2090||'''1910'''||2 | |||
|- | |||
|685||HP +50||'''3600'''||2090||1910||2 | |||
|- | |||
|686||DEF +10||3600||2090||'''1920'''||2 | |||
|- | |||
|687||DEF +10||3600||2090||'''1930'''||2 | |||
|- | |||
|688||HP +50||'''3650'''||2090||1930||2 | |||
|- | |||
|689||STR +10||3650||'''2100'''||1930||2 | |||
|- | |||
|690||DEF +100||3650||2100||'''2030'''||2 | |||
|- | |||
|691||DEF +10||3650||2100||'''2040'''||2 | |||
|- | |||
|692||STR +10||3650||'''2110'''||2040||2 | |||
|- | |||
|693||DEF +10||3650||2110||'''2050'''||2 | |||
|- | |||
|694||HP +100||'''3750'''||2110||2050||2 | |||
|- | |||
|695||STR +10||3750||'''2120'''||2050||2 | |||
|- | |||
|696||DEF +10||3750||2120||'''2060'''||2 | |||
|- | |||
|697||HP +50||'''3800'''||2120||2060||2 | |||
|- | |||
|698||STR +10||3800||'''2130'''||2060||2 | |||
|- | |||
|699||DEF +10||3800||2130||'''2070'''||2 | |||
|- | |||
|700||STR +200||3800||'''2330'''||2070||2 | |||
|- | |||
|701||DEF +10||3800||2330||'''2080'''||2 | |||
|- | |||
|702||HP +100||'''3900'''||2330||2080||2 | |||
|- | |||
|703||DEF +10||3900||2330||'''2090'''||2 | |||
|- | |||
|704||DEF +10||3900||2330||'''2100'''||2 | |||
|- | |||
|705||HP +100||'''4000'''||2330||2100||2 | |||
|- | |||
|706||STR +10||4000||'''2340'''||2100||2 | |||
|- | |||
|707||DEF +10||4000||2340||'''2110'''||2 | |||
|- | |||
|708||DEF +10||4000||2340||'''2120'''||2 | |||
|- | |||
|709||STR +10||4000||'''2350'''||2120||2 | |||
|- | |||
|710||DEF +100||4000||2350||'''2220'''||2 | |||
|- | |||
|711||HP +100||'''4100'''||2350||2220||2 | |||
|- | |||
|712||STR +10||4100||'''2360'''||2220||2 | |||
|- | |||
|713||DEF +10||4100||2360||'''2230'''||2 | |||
|- | |||
|714||DEF +10||4100||2360||'''2240'''||2 | |||
|- | |||
|715||STR +10||4100||'''2370'''||2240||2 | |||
|- | |||
|716||DEF +10||4100||2370||'''2250'''||2 | |||
|- | |||
|717||DEF +10||4100||2370||'''2260'''||2 | |||
|- | |||
|718||STR +10||4100||'''2380'''||2260||2 | |||
|- | |||
|719||DEF +10||4100||2380||'''2270'''||2 | |||
|- | |||
|720||HP +100||'''4200'''||2380||2270||2 | |||
|- | |||
|721||STR +10||4200||'''2390'''||2270||2 | |||
|- | |||
|722||DEF +10||4200||2390||'''2280'''||2 | |||
|- | |||
|723||DEF +10||4200||2390||'''2290'''||2 | |||
|- | |||
|724||STR +10||4200||'''2400'''||2290||2 | |||
|- | |||
|725||DEF +10||4200||2400||'''2300'''||2 | |||
|- | |||
|726||HP +100||'''4300'''||2400||2300||2 | |||
|- | |||
|727||STR +10||4300||'''2410'''||2300||2 | |||
|- | |||
|728||DEF +10||4300||2410||'''2310'''||2 | |||
|- | |||
|729||DEF +10||4300||2410||'''2320'''||2 | |||
|- | |||
|730||STR +100||4300||'''2510'''||2320||2 | |||
|- | |||
|731||DEF +10||4300||2510||'''2330'''||2 | |||
|- | |||
|732||HP +100||'''4400'''||2510||2330||2 | |||
|- | |||
|733||DEF +10||4400||2510||'''2340'''||2 | |||
|- | |||
|734||DEF +10||4400||2510||'''2350'''||2 | |||
|- | |||
|735||HP +100||'''4500'''||2510||2350||2 | |||
|- | |||
|736||STR +10||4500||'''2520'''||2350||2 | |||
|- | |||
|737||DEF +10||4500||2520||'''2360'''||2 | |||
|- | |||
|738||HP +100||'''4600'''||2520||2360||2 | |||
|- | |||
|739||STR +10||4600||'''2530'''||2360||2 | |||
|- | |||
|740||DEF +100||4600||2530||'''2460'''||2 | |||
|- | |||
|741||DEF +10||4600||2530||'''2470'''||2 | |||
|- | |||
|742||STR +10||4600||'''2540'''||2470||2 | |||
|- | |||
|743||DEF +10||4600||2540||'''2480'''||2 | |||
|- | |||
|744||DEF +10||4600||2540||'''2490'''||2 | |||
|- | |||
|745||STR +10||4600||'''2550'''||2490||2 | |||
|- | |||
|746||DEF +10||4600||2550||'''2500'''||2 | |||
|- | |||
|747||DEF +10||4600||2550||'''2510'''||2 | |||
|- | |||
|748||STR +10||4600||'''2560'''||2510||2 | |||
|- | |||
|749||DEF +10||4600||2560||'''2520'''||2 | |||
|- | |||
|750||STR +100||4600||'''2660'''||2520||2 | |||
|- | |||
|751||DEF +10||4600||2660||'''2530'''||2 | |||
|- | |||
|752||DEF +10||4600||2660||'''2540'''||2 | |||
|- | |||
|753||STR +10||4600||'''2670'''||2540||2 | |||
|- | |||
|754||DEF +10||4600||2670||'''2550'''||2 | |||
|- | |||
|755||DEF +10||4600||2670||'''2560'''||2 | |||
|} | |} | ||